Webinář

Co dělat v případě ztráty zaměstnání? Kde vyhledat pomoc? Jak se nedostat do dluhové pasti a co když už v ní jsem? To se dozvíte v online rozhovoru poslance Marka Výborného s Ivou Kuchyňkovou a Pavlem Šejnohou z Charity Česká republika na téma pomoc a půjčky. 

Marek Výborný

Marek Výborný je poslanec PČR za KDU-ČSL. Vystudovaný teolog a historik, vstoupil do vysoké politiky jako ředitel gymnázia v Pardubicích. V současnosti se věnuje agendě poslance v ústavně právním výboru a je předsedou Podvýboru pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení.

 

 

Iva Kuchyňková je koordinátorka Charity pro sociální oblast, která se dlouhodobě zabývá ochranou lidských práv nejzranitelnějších skupin lidí. Sedm roků působila v odborné poradně a nyní je koordinátorkou Odborného kolegia poraden na úrovni Charity Česká republika. Zpracovává připomínky a stanoviska k legislativním změnám a národním strategiím. Aktuálně se za Charitu Česká republika zasazuje o systémové změny v oblasti dluhové problematiky, dostupného a sociálního bydlení, sociálně – zdravotním pomezí a minimálního příjmu.

Pavel Šejnohu je vedoucí Občanské poradny Charity Moravská Třebová a místopředseda celostátního kolegia občanských poraden Charity Česká republika.